Ally Watson - Eider

4.2.2015
Ally je freerider narozen ve skotském Glasgow 14. Září 1985, ale v současné době přebývá ve Francii, konkrétně v Chamonix. Než se odstěhoval do Chamonix trávil hodně času v Rakousku, kde spolu se Skotskem drží své lyžařské kořeny. 

Lyžování ho přivedlo na nejrůznější místa na světě, například i do Bratislavy. Sám pevně doufá, že díky lyžování se na mnohá místa ještě podívá. Pocházel z Freestyle komunity ale zaměřil se spíše na freeride a celkově jízdu mimo sjezdovku. Postupně se z něj stává velice všestranný lyžař. Určitě o něm ještě uslyšíme jak se vydává za dobrodružstvím někde po Evropě nebo ve zbytku světa.

Mezi jeho zájmy kromě lyžování patří surfování, snowboarding, plachtění, cestování, umění a spousty dalších koníčků. Ally se podílem na mnoha filmových projektech a v posledních letech se věnuje také natáčení krátkých videí a plánuje do budoucna další taková videa. Je rád když může být kreativní a ukázat tak nejrůznější cesty na horách. Cíl do budoucna je představit kontrast kulturních rozdílů na horách v různých zemích v Evropě a ve zbytku světa. Mezi jeho plány patří navštívit např. Maroko, Indii nebo Aljašku.

Přejeme hodně úspěchu v tomto krásném zimním sportu, který se dozajista stále vyvíjí a posunuje hranice dále…