Běžecké oblečení na podzim a zimu

24.10.2017
Milujete běh? A nevzdáváte se ho ani na podzim a v zimě? Pak určitě víte, že v těchto měsících je potřeba klást ještě větší důraz na správné oblečení. 

Co si obléknout na běhání v zimních měsících?

Pokud s během teprve začínáte, pak věřte, že správné oblečení a obuv je nedílnou součástí úspěchu. V chladném počasí to platí dvojnásob. Běh si chcete určitě užít a ne se trápit tím, že dvakrát vyběhnete a hned onemocníte. 

TOP 5 tipů pro zimní běhání

  1. Vrstvení oblečení – Díky více vrstvám oblečení dosáhnete lepšího odvodu potu z těla. Vrchní vrstva absorbuje pot z té pod ní a vy tak budete mít tělo stále v suchu. Navíc díky vrstvení se i lépe a rychleji zahřejete. A pokud před sebou máte delší trasu a překvapí vás třeba oteplení, tak stačí sundat jednu vrstvu. Jednou z vrstev může být funkční prádlo, které máme v nabídce i pro muže. 
  2. V "tlusté" bundě se špatně běhá – Na běhání jsou všeobecně lepší tenčí materiály, které vás neomezují v pohybu. Zvláště začínající sportovce svádí sáhnout po zateplených bundách, ale lepší variantou je zmíněné vrstvení. A právě díky více vrstvám se zahřejete i s tenkou běžeckou bundou
  3. Chraňte si hlavu, krk, ruce a nohy – Je už všeobecně známo, že právě z těchto částí těla odchází až 40 % tepla a jsou více náchylné k prochlazení, které pak vede k onemocnění. Určitě to sami znáte, že když jste venku, tak jako první cítíte chlad právě zde. Díky tomu, že budete při oblékání myslet i na toto, předejdete nepříjemému nachlazení a nemocem, které vás mohou zavřít doma i na pár týdnů. 
  4. Nezapomínejte na kvalitní obuv – Stejně jako po celý zbytek roku využijete speciální běžeckou obuv, která ještě více zintenzivní vaše běhání. Pokud to s běháním myslíte vážně a běháte často, pak výběr rozhodně nepodceňujte. 
  5. Buďte vidět – Přes léto se vracíte za světla, ale přes podzimní a zimní měsíce se mnohem dříve stmívá. Myslete proto na svoji bezpečnost a volte buď reflexní barvy oblečení, nebo si na něj připevněte reflexní prvky. K zahození určitě není ani čelovka, díky které navíc budete sami dobře vidět.