Nová kolekce SELECT pro rok 2015

28.1.2015
Než se pustíme do představení nové kolekce pojdmě se podívat na to, jak to tenkrát vše začalo....

Eigil Nielsen byl fotbalový brankář dánské fotbalové reprezentace, který se podílel na 28 národních zápasech v letech 1940 – 1951 a byl u toho, když Dánsko získalo bronzovou medaili na olympijských hrách v Londýně v roce 1948. Eigil si byl vědom, že sport ho nebude živit pořád a tak se rozhodl působit jako sportovní psycholog a také pracoval v obuvnickém a kožedělném průmyslu. V roce 1947 vyrobil svůj první kvalitní míč. O pár let později v roce 1951 uzavřel dohodu s dánským fotbalovým svazem na dodávky míčů na národní fotbalové zápasy. V těchto letech přišel Eigil s mnoha vylepšeními, ale bylo to až v roce 1962 kdy světu představil revoluční vynález v historii fotbalu. Byl to míč tvořen z dvaatřiceti polí, který krásně držel tvar. V roce 1970 představil tu samou novinku akorát u míčů na házenou. Do roku 1974 se míče vyráběli z hovězí kůže, Eigil byl opět jako první, který použil k výrobě syntetickou kůži, která si získala brzo oblibu a pravá hovězí kůže se postupně přestala používat. Prakticky všechny dnešní míče všech značek nesou jistý odkaz tohoto pána…  

Fotbalový míč Brillant Super  –  Ručně šitý, profesionální míč nejvyšší kvality značky SELECT na trhu. Nová povrchová struktura minimalizuje odpor vzduchu a zajišťuje stabilní skluz. Výrazné barvy pro lepší viditelnost míče ve vzduchu. Nekompromisně kvalitní materiály uvnitř i venku zajišťují optimální a trvanlivé zaoblení. Tento typ používají profesionální týmy z celého světa a také Dánská a Belgická fotbalová reprezentace. U tohoto typu máte na výběr ze tří barevných variant, klasická bíla, žlutá a oranžová. Míč je testován a splňuje kritéria FIFA týkající se hmotnosti, absorpce vody a obvodu.

Brillant Replica je univerzální fotbalový míč klubové série. Stejně jako Brillant Super je i replica ručně šitá a ve stejném designu.  Rozdíl je v použitých materiálech.

Contra – Ručně šitý tréninkový fotbalový míč klubové série vhodný pro mladší hráče, zejména žáky a dorost.

X-Turf – je ručně šitý míč klubové série, vyroben ze zátěžového materiálu, proto je vhodný na umělou trávu. Ideální pro tréninky i zápasy.

Všechny tyto míče již můžete zakoupit v našem eshopu. Nabídka nových modelů se bude rozšiřovat, proto nás nezapomínejte pravidelně navštěvovat :)