Paula Gorycka - MTB

25.2.2015
Paula je mladá polská cyklistka, narozená v roce 1990 ve městě Krakow. Je považována za jeden z největších talentů, kteří se objevili mezi polskými cyklisty a není to jen tak pro nic za nic… Nyní již studuje poslední ročník vysoké školy se zaměřením na fyzioterapii a jezdí za tým 4F Racing Team. Mezi její záliby patří všeobecně sportovní aktivity téměř všech podob, četba dobrodružných knih, ruční výroba náramků a klíčenek, matematické a logické hádanky a sbírání gadgetů, což jsou většinou malé technické předměty, které mají určitou specifickou funkci. Jejím sportovním snem je zisk olympijské zlata.

Za sportovce jasně hovoří výsledky a za touto mladou slečnou jich už pěkná řádka je.
První úspěchy slavila Paula už v roce 2008, kde obsadila 5. místo ve Světovém poháru juniorů v kategorii cross country. Tentýž rok se také postavila na stupně vítězů a to hned dvakrát. Získala 1. místo v závodě Polish Cup XC a také první místo v závodě silničních kol v Polském Poháru.

V roce 2010 slavila velký úspěch, kterým bylo umístění na třetím místě v závodu Světového poháru XC v kategorii do 23 let. Toto umístění zopakovala v roce 2012, kde se také umístila na třetím místě. V tomtéž roce jela také první závod na olympijských hrách v Londýně, tam skončila na 22. místě.

O rok později, tedy v roce 2013 musela opustit kategorii do 23 let a postoupit do „dospělé“ kategorie Elite, kde se bude poměřovat s profesionály z celého světa. Mladá, úspěšná, nadějná a odhodlaná vyhrávat, to je Paula Gorycka, které přejeme mnoho sportovních úspěchu a žádná vážná zranění v příštích sezónách.