Randy Merrell a jeho obuv

21.5.2015
Merrell Anex


V 80. letech 20. století žil v americkém Utahu Randy Merrell, který založil značku na výrobu obuvi.
Stejně jako kovbojské boty musely i jeho boty perfektně sednout i bez tkaniček a přitom zachovat dobrou ochranu od otlaků, nárt musel být dostatečně pevný pro zajištění ideální stability při pohybu a chodidlo muselo být pevně fixováno proti posouvání.

Vzhledem k měnícím se potřebám outdoorových nadšenců musela i značka Merrell jít s dobou a vyvíjet stále nové technologie a postupy. Outdoorové aktivity mají dnes velmi široký záběr, přes lehkou turistiku až po vysokohorské tůry. Zapomenout nesmíme také na velké množství lidí, kteří se chtějí chránit před nepřízní počasí i v městské džungli a proto Merrell vyrábí i obuv vhodnou pro volný čas a do města, kde vynikne promyšlený design a ochrání perfektní materiály a technologie. 

Mezi takové boty patří například Anex Ventilator, která patří do kategorie multisportovních outdoorových bot a proto se nemusíte bát v těchto botách vyrazit do města, ale i do přírody na náročnější a delší procházku. Tato obuv využívá patentovanou mezipodešev Air Cushion®, která absorbuje nárazy a zvyšuje stabilitu. Mezipodešev také tvoří výrazný patní kalich, který udržuje patu ve správné vycentrované poloze a pomáhá stabilizovat chodidlo. Neobsahuje vaky ani kapsle.