Technologie Merrell 2. část

25.6.2015
Merrell technologie

Druhá část o zajímavých technologiích značky Merrell, která stále vyvíjí a vymýšlí nové myšlenky jak zlepšit obuv. Tím napomáhá sportovcům od rekreačních běžců až po profesionální atlety a outdoorové nadšence v jejich pohybu vpřed!!

Následující přehled představuje nejpoužívanější technologie, které jsou používány v obuvi Merrell. 


WATERPROOF

Waterproof

Waterproof je důmyslný systém, který doplňuje vynikající membránu Gore-Tex a zásadně tak zvyšuje odolnost obuvi proti vodě. Díky systému se stávají voděodolné stélky, tkaničky a nitě. To znamená, že voda se do boty nedostane ani skrze stehové díry, kolem mezipodešve ani kolem tkaniček. K zesílení voděodolnosti usně slouží laminované vodě odolné lemování. Všechny švy jsou utěsněny tkanicemi. Mezi hlavní výhody vodovzdorně opracovaných usní je, že se jejich vlastnosti častým máčením a sušením nemění. To znamená, že netvrdne a nepraská. 
AEGIS Microbe Shield

Aegis

Aegis™ Microbe Shield® je technologie, která vytváří pevnou strukturu polymerových jehliček. Ty narušují buněčnou strukturu mikrobů a zneškodňují tak vznikající zápach. Na technologii nemají vliv použité chemikálie, které by mohli snížit účinnost technologie. Aegis je nerozpustný a nesmyvatelný, takže nenarušuje životní prostředí a vydrží i opakované čištění. Ošetřeny jsou všechny materiály, které přijdou do styku s nohou nebo pokožkou. 
Multi-Water

Multi Water

Vysoce odolná konstrukce obuvi vhodná do vody a drsnějšího terénu. Technologie vybavená systémem odtokových drážek, protiskluzovou stélkou a podešví. K technologii například patří i nastavitelné zapínaní, které zajišťují dokonalé padnutí. 
OrthoLite

OrthoLite

Anatomická stélka OrthoLite dlouhodobě tlumí nárazy a antibakteriální úprava zabraňuje vzniku nepříjemného zápachu a plísní. Systém odvodu vlhkosti zajišťuje prodyšnost a tím i dlouhé příjemné nošení bez omezení. 
Q-Form Comfort

Q-Form Comfort

Q-Form® Comfort je unikátní vstřikovaná mezipodešev se třemi oddělenými stupni pevnosti. V kombinaci s technologií Air Cushion® dělá ženský krok plynulejší a vyrovnanější. To vede k většímu pohodlí a stabilitě. Navíc prodlužuje životnost obuvi. 
MBound

MBound

M Bound™ je unikátně navržené a vysoce odolné tlumení, které zajišťuje perfektní přizpůsobivost a přímý kontakt s terénem.