Technologie Merrell

28.5.2015
Merrell technologie

Postupem let se pojem outdoor rozšířil na mnoho nových typů činností a především se dostává z přírody také do města. Obuv Merrell s tímto vývojem drží krok a neustále zdokonaluje technologie pro všechny typy činností v jakémkoli prostředí.

Některé nejpoužívanější technologie si nyní představíme


Air Cushion

Air Cushion

Patentovaná Merrell Air Cushion® mezipodešev absorbuje nárazy a zvyšuje stabilitu. Nalézá se výhradně v obuvi Merrell. Air Cushion® je stlačována při nárazu paty a absorpce energie odpovídající až čtyřnásobku hmotnosti těla nemá, co se týče pohodlí a podpory, konkurenci. Navíc Air Cushion® tvoří výrazný patní kalich, který udržuje patu v botě ve vycentrované poloze a pomáhá stabilizovat chodidlo. Nabízí pohodlí a tlumení běžecké boty se stabilitou a kontrolou potřebnou při turistických aktivitách. Neobsahuje žádné vaky ani kapsle, které by mohly vystřelit či explodovat!
VIBRAM

VIBRAM®

Merrell používá podešve Vibram® u více než 75 % svých turistických, multisportovních a běžeckých modelů. Podešve Merrell - Vibram® předvádějí to nejlepší ze schopností konstrukce jako například brzdné kolíky s ostrým úhlem a podkosená pata pro sestupy, mnohosměrné tlačné kolíky ve tvaru „S“ pro výstupy, „Yellow Label“ Trek Compound pryž – vysoce odolná proti skluzu – perfektní chemická kombinace přilnavosti a oděruvzdornosti. 
GORE-TEX

GORE-TEX

Merrell používá u několika modelů špičkové voděodolné turistické obuvi GORE-TEX® kotníkovou konstrukci. GORE-TEX® textilie je při výrobě turistických bot využívána již déle než 20 let a to je nejlepší zárukou, že nabídne zákazníkovi řešení, které dodá jeho botám požadované voděodolné a prodyšné vlastnosti.

VODĚODOLNOST: voda je vypuzena a bota zůstává suchá
POHODLÍ: zajišťuje maximální pohodlí a výkon za jakéhokoliv počasí
ULTRALEHKOST: eliminací nepodstatných vrstev udržuje botu lehčí
PRODYŠNOST: reaguje na vysoké využití vzduchu na cestě a to díky značnému stupni prodyšnosti
TRVANLIVOST: kombinuje prodyšnost s oděruodolností svršku. 
M-Select FRESH

M-Select FRESH

M-Select FRESH díky obsahu přirozeně se vyskytujících přátelských mikrobů dokáže po dlouhou dobu úspěšně eliminovat zápach způsobený potem a bakteriemi. Bez chemie, nezatěžuje přírodní prostředí.
M-Select GRIP

M-Select GRIP

Speciální výstupky po obvodu hrany pro lepší trakci při pohybu do stran. Odolný materiál, vynikající trakce na suchém i mokrém terénu. Díky šikmým výstupkům dokáže přirozeně uvolňovat zachycené nečistoty.
M-Select MOVE

M-Select MOVE

M-Select MOVE je anatomicky tvarovaná stélka podporující přirozený pohyb chodidla. Vaše noha jistě ocení vynikající odpružení a tvarovanou podporu. Tato stélka podporuje přirozený pohyb, stabilitu a celodenního pohodlí.
M-Select DRY

M-Select DRY

Voděodolné a prodyšné materiály zabraňují okolní vlhkosti proniknout dovnitř boty a současně z ní odvádí pot
M-Select WARM

M-Select WARM

Lehká, tenká a přitom opravdu teplá vlna. M-Select WARM je vytvořen z minerální vlny s mikroprostory, ve kterých se přirozeně udržuje teplo. I když je vrstva materiálu tenká a lehká, zabraňuje úniku přirozeného tepla. Nezatěžuje přírodní prostředí